Ira z Husovy Tvrze

Ira z Husovy Tvrze, neboli náš Megouš :-)            RODOKMEN ZDE

  • MILUJE POHYB. Je to temperamentní pes, ale není pobrkaná. Aportování není nic pro ní, ale výlet na běžkách, skialpech, na kole nebo pěší! To je to pravé :-). A vrchol blaha je běhání s koňmi. A to souvisí s další vlastností....

  • MILUJE ZVÍŘATA. Je pravda, že sousedovic kočku prohání :-) a jako malá ráda poběhala za slepicí, ale je to pes ke zvířatům! Miluje psy a koně. Znám ještě několik beauceronů žijících s koňmi a všichni jsou stejní, přiženou koně z ohrady, skáčou jim k plecím a vyzývají je ke hře. Když se jeden zdržuje na pastvině a loudá se, okamžitě mu běží vysvětlit, co má dělat. Na vyjížďkách jsme jí skákat odnaučili, jen občas, ve velké eufórii, se neudrží:-). Při cvalu musí být nutně první a stále se ohlíží, jestli jdeme.... Miluje hru se psy. Běhá a vyzývá k běhání. Ke všem psům cestou si chce čuchnout, pohrát si. Když jde ale u kočárku u nohy a přijde si k nám čuchnout jiný pes, dá velmi patrně najevo, že "my jsme její". Když je na volno, je nekonfliktní, ale dominantní!

  • MILUJE VODU, když jí je horko, stačí jí louže, nebo vyjetá kolej od traktoru naplněná vodou :-). Beauceroni mají naprasto úžasnou srst, říkáme jí samočistící. Ať je sebevíc od bláta, jakmile uschne, všechno z ní opadá.Koupat jsme jí museli jednou, večer před výstavou jí neskutečně zmazal a uslintal pes našich přátel... Jinak to zvládá sama v rybníčkách anebo to není třeba.

  • A HLAVNĚ, MILUJE NÁS. Své páníčky a našeho chlapečka. Narodil se, když jí byl rok. Automaticky ho hlídá kamkoliv se vydá, hlídá ho v kočárku, když po obědě spí, chodí za ním mezi prolejzačkami a kňourá pod trampolínou, když jí nechceme pustit za námi :-). Miluje všechny ostatní děti. Vždy má možnost odejít, na pelíšek, nebo na jiné místo, než si děti hrají, ale nechce, a i kdyby jí skákaly po hřbetě, tak vydrží... protože chce být s námi. Je opatrná, aby nikoho nesrazila.

BEAUCERONA SI NEPOŘIZUJTE, POKUD CHCETE PSA JEN DO BYTU, KDYŽ VĚTŠINU DNE NEJSTE DOMA A KDYŽ VY SAMI SE HÝBAT NEPOTŘEBUJETE.

POKUD JE ALE VÁŠ ŽIVOTNÍ STYL AKTIVNÍ, MÁTE RÁDI PŘÍRODU A AKTIVITY VENKU, CHCETE SPOLEČNÍKA, KTERÝ VÁM POHLÍDÁ FARMU, DŮM, KOČÁREK, ALE STEJNĚ TAK UMÍ BÝT VEČER VYVALENÝ POD VAŠÍM GAUČEM :-), JE BEAUCERON TO PRAVÉ.

VĚTŠINA LIDÍ BEAUCERONA NEZNÁ A TO JE OHROMNÁ ŠKODA. BEAUCERON JE VELKÝ PES A MNOHO LIDÍ SE ČASTO BOJÍ... NEŽ HO POZNÁ....

POKUD SI U NÁS NEVYBERETE ŽÁDNÉ ŠTĚŇÁTKO, JSME MOC RÁDI, ŽE JSTE DOČETLI AŽ SEM A LEHCE JSME TÍM PŘISPĚLI K OSVĚTĚ O TĚCHTO ÚŽASNÝCH ZVÍŘATECH. MÍRUMILOVNÝCH, ALE VĚRNĚ HLÍDAJÍCÍCH A PEČUJÍCÍCH O SVOU SMEČKU - RODINU.

 

POVAHA A HISTORIE BEAUCERONŮ ZDE

IRA Z HUSOVY TVRZE:

Tituly: VD, V1

Třída chovnosti :II.Premier Choix
Bonitace: 19.4.2014 Milovice u Hořic, Beradze Iuza
Výborná lebka,stop, tlama,výborná pigmentace ,skus nůžkový,tmavé oko,výborná paralelita temene a nosu,výborné uši,VD krk,kohoutek,hřbet,výborná bedra,VD záď,výborné úhlení předních končetin,rovnost,výborné tlapy,VD lokty,výborné lopatky,výborné úhlení zadních končetin,rovnost,tlapy,VD hlezna,výborné kolena.
Celkové hodnocení : Velmi dobrý
Paspárky:LV,PV
Výška 66cm
Délka 68 cm,délka hlavy 26 cm,délka mozkovny 14cm,šířka hlavy 11,5cm
Povahový test: střelba:8,hůl:7,socializace:8
Celkové hodnocení: prospěla výborně                      Třída chovnosti :II.Premier Choix